Najděte si svého studijního pomocníka. Zkuste cdstudent

Zdroj: iDnes.cz, 14. ledna 2008 9:23

Pomalu se blíží maturity i přijímačky na vysoké školy. Řada studentů už jistě shání vhodné "papírové" nebo "elektronické" učebnice, které by je na maturitu i přijímačky dobře připravily. Přečtěte si, co si studenti a učitelé myslí o studijním pomocníku cdstudent, který nabízí maturitní otázky, čtenářský deník nebo řešené příklady z matematiky.

Co si myslí o cd-romu cdstudent STUDENTI:

1) Při studiu jakých předmětů cdstudent nejvíce využíváte?
2) Jakým způsobem se z cdstudent učíte? Vytisknete si z studijní materiál, který potřebujete, nebo se učíte z počítače?
3) Má podle vás cdstudent nějaké nedostatky? S čím jste naopak spokojeni?

Marek Brumlich, 2. ročník na Obchodní akademii v Tanvaldě

1) Často ho využívám při studiu literatury či dějepisu. Jelikož naše profesorka nemá talent shrnout stručně látku a nedokáže vyzdvihnou důležité skutečnosti, hodina literatury potažmo dějepisu je tak často dezinformační chaos. Jelikož nejsem zrovna premiant v matematice, pomáhají mi neřešené příklady, kde si můžu vyzkoušet příklad vyřešit a poté se mi zobrazí správné řešení a postup. Je to velice interaktivní a člověk po několika příkladech látku pochopí.

2) Nerad čtu z obrazovky počítače, rád si v textu zvýrazňuji. Většinou to dělám tak, že pokud jde o studijní materiál, tak si ho vytisknu. Taháky z cdstudent moc nepoužívám, jednak je radši píši ručně a také jsou pro malou nápovědu pod lavicí zbytečně moc obsáhlé.

3) Jsem moc spokojen s kvalitou a strukturou referátů, ať už jde o historické nebo ekonomické téma, nikdy by se mi nestalo, že bych obsah nepochopil. Na internetu se dá najít spousta podobných referátů, ale už menší část je kvalitní, ještě menší část je dostatečně obsáhlá a věcně správná a když už se najde nějaký kvalitní, tak většinou není zdarma. Neříkám, že referáty z cdstudentu ošlehávám na seminárky a vydávám za svoje, ale využívám jej jako důvěryhodný zdroj informací. Jediné co bych možná vytkl je to, že občas nějaké téma prostě nenajdu, ani cdstudent není dokonalý, ale kvalita je důležitější než kvantita.

Miroslav Kubík, 2. ročník na Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí

1) Už jsem měl hodně zkušeností s různými výukovými CD, ale cdstudent mě opravdu překvapilo, látka je přehledně uspořádána a je tam řada příkladů. Nejvíce ho využívám při studiu angličtiny, dějepisu, fyziky a matematiky. Můžu říct, že mi to opravdu pomohlo. Bylo přehlednější než mé sešity.

2) Studijní materiál si obvykle vytisknu a pak ho všemožně přenáším.

3) Nedostatky jsem zatím nenašel, s CD jsem zatím spokojen. To, co jsem potřeboval, jsem tam vždy našel.

Co si myslí o cd-romu cdstudent UČITEL:

Josef Provázek, 8. rokem učí na Gymnáziu v Pelhřimově

1) Jak dlouho CD vlastníte a využíváte ho při výuce? Vlastníkem CD jsem od jeho prvopočátků, které jsou spjaty s rokem 2003. Vím, že koncepce CD nebyla ponechána náhodě, že se na jejím vzniku podílelo velké množství kvalifikovaných lidí, převážně kantorů a to nejen na tvorbě, ale i na oponentuře. Jsem vyučujícím matematiky a informatiky a CD využívám v hodinách matematiky, hlavně díky zdařilému výběru příkladů ze sbírky příkladů a díky možnosti postupného odhalování řešení příkladu. Umožňuje mi to více se věnovat studentům, diskutovat s nimi a sledovat jejich myšlenkové postupy. Nemusím neustále stát u tabule, a několikrát za hodinu ji popsat a smazat. Mohu jim zadání promítnout na plátno, pohybovat se mezi studenty, čímž se hodina stává zajímavější, dynamičtější a snadněji udržím jejich pozornost.

2) Jste s cdstudent spokojen? Má podle vás nějaké nedostatky? Co naopak považujete za vydařené? Ano, jsem s CD spokojen, i když jak s oblibou říkám - matematiky není v těle nikdy dost, samozřejmě bych uvítal neustálé doplňování materiálů a rozšiřování databáze příkladů. Jedno CD nemůže být samospasitelné po celou dobu čtyřletého studia střední školy. Může se však stát velmi dobrým pomocníkem a rádcem středoškolského studenta. Pokud jsem tam někdy něco postrádal, využil jsem jiných zdrojů či materiálů, nepovažoval jsem to za nedostatek CD. Líbí se mi, jak jsou v cdstudent udělané přehledy jednotlivých matematických témat ve formátu pdf. Je příjemné si je vytisknout a pohodlně využívat.

Originální článek: http://zpravy.idnes.cz/najdete-si-sveho-studijniho-pomocnika-zkuste-cdstudent-p22-/studium.asp?c=A080103_122332_studium_bar